Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Wspólne podejmowanie decyzji w celu poprawy opieki i obniżenia kosztów ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ponadto sekretarz ds. Zdrowia i usług ludzkich jest uprawniony do finansowania, poprzez dotacje lub umowy, rozwoju i oceny tych narzędzi. Pomoce decyzyjne mają być oparte na dowodach i informować pacjentów o ryzyku i korzyściach z testów i terapii, ich względnej skuteczności i kosztach. Dostawcy opieki zdrowotnej będą uprawnieni do otrzymywania dotacji na wdrożenie tych narzędzi oraz do otrzymywania szkoleń i wsparcia technicznego dla wspólnego podejmowania decyzji w nowych centrach zasobów. ACA upoważnia również Centrum ds. Medicare i Medicaid Innovation do testowania modeli podejmowania decyzji o wspólnej działalności, mających na celu poprawę zrozumienia decyzji medycznych przez pacjentów i ich opiekunów oraz pomoc w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących opieki. W przypadku podejść, które zapewniają oszczędności lub poprawiają jakość opieki, wdrożenie może zostać zlecone w ramach Medicare bez dodatkowych przepisów. Randomizowane badania konsekwentnie demonstrują skuteczność wspomagania decyzji pacjenta. Przegląd Cochrane Collaborative z 2011 r. Z 86 badań wykazał, że w porównaniu z pacjentami, którzy otrzymywali zwykłą opiekę, ci, którzy używali pomocy decyzyjnych, posiadali większą wiedzę, dokładniejsze postrzeganie ryzyka, zmniejszyli wewnętrzny konflikt dotyczący decyzji i większe prawdopodobieństwo otrzymania opieki dostosowanej do ich wartości. . Co więcej, mniej pacjentów było niezdecydowanych lub biernych w procesie podejmowania decyzji – zmian, które są niezbędne do przestrzegania przez pacjentów terapii.
Badania ilustrują również potencjał szerszego zastosowania wspólnego podejmowania decyzji w celu obniżenia kosztów. Konsekwentnie, aż 20% pacjentów biorących udział w wspólnym podejmowaniu decyzji wybiera mniej inwazyjne opcje chirurgiczne i bardziej konserwatywne leczenie niż pacjenci, którzy nie korzystają z pomocy decyzyjnych.3 W 2008 r. Grupa Lewin oszacowała, że wdrażanie wspólnego podejmowania decyzji przez zaledwie 11 procedury przyniosłyby ponad 9 miliardów dolarów oszczędności w kraju w ciągu 10 lat. Ponadto badanie przeprowadzone przez Grupę Health w 2012 roku w stanie Washington wykazało, że udzielanie pomocy w podjęciu decyzji pacjentom kwalifikującym się do wymiany stawu biodrowego i kolanowego znacznie zmniejszyło zarówno koszty operacji, jak i koszty – z mniejszą o 38% liczbą operacji i oszczędnościami o 12 do 21% w ciągu 6 miesięcy .4 Niezliczone zalety tego podejścia przemawiają za szybszym wdrożeniem Sekcji 3506 ACA.
Departament Zdrowia i Opieki Społecznej mógłby szybko uruchomić pilotażowe programy do wspólnego podejmowania decyzji, podczas gdy działa on w celu standaryzacji i certyfikacji pomocy decyzyjnych. Międzynarodowa Organizacja ds. Standardów Współpracy w Sprawach Pacjentów opracowała oparte na dowodach wytyczne dotyczące certyfikacji wskazujące, że pomoce decyzyjne powinny zawierać pytania pomagające pacjentom w wyjaśnieniu ich wartości i zrozumieniu, w jaki sposób wartości te wpływają na ich decyzje; informacje o opcjach leczenia, przedstawione w sposób wyważony i prostym językiem; i aktualne dane z opublikowanych badań na temat prawdopodobieństwa osiągnięcia celu leczenia z proponowaną interwencją oraz charakteru i częstotliwości działań niepożądanych i powikłań. Ponadto pomocne byłoby uwzględnienie zweryfikowanych, specyficznych dla instytucji danych dotyczących częstotliwości wykonywania określonej procedury, częstości występowania działań niepożądanych i powikłań oraz kosztów procedury i powiązanych z nią leków oraz schematów rehabilitacji
[przypisy: allele wilkowice, grot jędrzejów, zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym ]

Tags: , ,

No Responses to “Wspólne podejmowanie decyzji w celu poprawy opieki i obniżenia kosztów ad”

 1. Karol Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: laboratorium[...]

 2. Dorian Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

 3. Helena Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kreatyna warszawa[...]

 4. Mia Says:

  przeczytałam jakie ma nietolerancja laktozy objawy

 5. The Flying Mouse Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ścięgno achillesa[...]

 6. Urszula Says:

  Przy zapaleniu oskrzeli najlepiej zastosować inhalacje.

Powiązane tematy z artykułem: allele wilkowice grot jędrzejów zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym