Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Ocena FDA dwóch leków na chroniczne zarządzanie wagą

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Z powodu złożonej zależności między czynnikami genetycznymi, środowiskowymi i kulturowymi otyłość osiągnęła rozmiary epidemii w Stanach Zjednoczonych. Niepożądane konsekwencje zdrowotne otyłości są wielorakie, potencjalnie obejmujące wszystkie główne układy narządów i przyczyniające się do obniżenia jakości życia. Celem wszystkich terapii otyłości jest ujemny bilans energetyczny. Leki są od dawna używane w celu osiągnięcia tego celu. Jednak wiele niegdyś obiecujących leków odchudzających zostało porzuconych z powodu poważnych skutków toksycznych: aminoreks (który spowodował nadciśnienie płucne), fenfluraminę i deksfenfluraminę (walwulopatię), fenylopropanolaminę (udar), rymonabant (myśli i zachowania samobójcze), a ostatnio sibutramina (zawał mięśnia sercowego i udar). Usunięcie sibutraminy z rynku pozostawiło orlistat jako jedyny lek na receptę zatwierdzony do długotrwałego leczenia otyłości.
Właśnie z tą trudną historią i niezaprzeczalną potrzebą skutecznych, bezpiecznych leków na odchudzanie, my w Food and Drug Administration (FDA) niedawno zatwierdziliśmy dwa nowe leki jako dodatek do diety o obniżonej kaloryczności i zwiększonej aktywności fizycznej dla chronicznych Kontrola masy ciała u dorosłych otyłych (definiowanych jako wskaźnik masy ciała [BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach]> 30) lub z nadwagą (BMI . 27) z co najmniej jedną wagą powiązany stan współistnienia.
Belviq (lorcaserin, Arena Pharmaceuticals) jest selektywnym agonistą receptora serotoninowego (5-hydroksytryptaminy) 2C (5-HT2C). Qsymia (fentermina z topiramatem o przedłużonym uwalnianiu, Vivus) jest ustaloną kombinacją sympatykomimetycznej aminy fenterminy , który jest środkiem anorektycznym i topiramatem leku przeciwpadaczkowego.2 Oba leki zmniejszają apetyt i, w niektórych przypadkach, wywołują ujemny bilans energetyczny.
Skuteczność utraty wagi Lorcaserin (Belviq) i Fentermina plus Topiramat o przedłużonym uwalnianiu (Qsymia) na rok. W rocznych badaniach klinicznych kontrolowanych placebo, w których wszyscy uczestnicy otrzymali instrukcje dotyczące modyfikacji stylu życia, lorkaseryna i topiramat fenterminy spełnili jedno lub oba kryteria FDA, aby uzyskać istotną klinicznie utratę masy ciała (patrz tabela) .3 Ponadto w porównaniu z podawaniem placebo, leczenie lekami ogólnie wiązało się z bardziej korzystnymi pod względem liczb zmianami parametrów kardiometabolicznych i antropometrycznych (np. ciśnienie krwi, stężenie cholesterolu w lipoproteinach o dużej gęstości i obwód talii). Oba leki poprawiły również poziom hemoglobiny glikowanej u osób z nadwagą i otyłością z cukrzycą typu 2.
Początkowo zidentyfikowano niektóre potencjalnie poważne obawy o bezpieczeństwo dotyczące lorkaseryny; obejmowały one zwiększoną częstość występowania wielu typów nowotworów u szczurów, w tym guzy sutka i mózgu, oraz brak równowagi numerycznej w częstości występowania wady zastawkowej zdefiniowanej przez FDA – to znaczy umiarkowaną lub gorszą niedomykalność zastawki mitralnej lub łagodną lub gorszą zastawkę aortalną niedomykalność. Obawa o potencjał lorkasetyny w zwiększaniu ryzyka zachorowania na raka piersi u ludzi zmniejszyła się po przeanalizowaniu danych dotyczących guzów sutka u szczurów przez zespół pięciu niezależnych patologów, którzy przy prawie jednomyślności skategoryzowali mniej guzów złośliwych niż początkowe odczyty
[hasła pokrewne: mikrus gorzów, sonopan, grot jędrzejów ]

Tags: , ,

No Responses to “Ocena FDA dwóch leków na chroniczne zarządzanie wagą”

 1. Dominik Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu okulista dziecięcy wrocław[...]

 2. Kornelia Says:

  Polecam te kapsułki wszystkim osobom mającym problemy ze stawami

 3. Blister Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: prasy mimośrodowe[...]

 4. Guillotine Says:

  Nic mi sie nie dzieje od momentu wizyty.

Powiązane tematy z artykułem: grot jędrzejów mikrus gorzów sonopan