Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Moc podatkowa i zdrowie publiczne cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Istnieją mocne dowody, że podatki wpływają na decyzje dotyczące konsumpcji. Wreszcie, strategie podatkowe są korzystne dla wszystkich dla rządów, albo zachęcają ludzi do podejmowania kroków wzmacniających zdrowie, albo zbierają dochody na finansowanie zdrowia lub innych programów. Jednak nawet jeśli proponowane podatki mają sens, mogą zostać solidnie pokonane. Chociaż ulgi podatkowe, zwolnienia i odliczenia są dobrze odbierane, nowe podatki i kary nie są tak dobre. Silna opozycja branżowa stanowi potężną przeszkodę nawet wtedy, gdy nastroje społeczne nie są. Agresywny lobbing w branży napojów, na przykład, pokonał podatek od napojów bezalkoholowych zaproponowany do włączenia do ACA, a blitzkrieg przemysłu tytoniowego zatopiła Propozycję 29 Kalifornii, która podniosłaby podatki od papierosów o 1,00 $ za opakowanie, z przychodami przeznaczonymi na badania nad rakiem. Jednak państwa odniosły czasem niezwykły sukces w uchwalaniu nowych podatków; na przykład w Nowym Jorku podatek od papierosów wzrósł o 1,60 pensa za sztukę w 2010 r., przy czym łączny podatek państwowy wynosił 4,35 USD za opakowanie, a 47 państw wspólnie zwiększyło stawki podatku od papierosów ponad 100 razy w ciągu ostatniej dekady. 4
Chociaż żadne bariery konstytucyjne nie blokują rozszerzonego federalnego wykorzystania strategii podatkowych, pozostają polityczne przeszkody. Niektóre opisane przez nas interwencje nigdy nie przetrwają procesu politycznego, biorąc pod uwagę dominujące nastroje antytaksowe. Jednak takie nastroje mogą zniknąć, gdy gospodarka odzyska lub straci na znaczeniu, jeśli Demokraci odzyskają kontrolę nad Izbą Reprezentantów. Co więcej, orzeczenie Trybunału stwierdza, że Kongres może ułatwić uchwalenie podatku, nazywając go czymś mniej kontrowersyjnym. Trybunał podkreślił możliwość przyjęcia twórczych nowych przepisów dotyczących zdrowia publicznego, na które zezwala moc podatkowa; ta możliwość czeka teraz na jej polityczną chwilę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 17 października 2012 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (MMM); i Harvard Law School, Cambridge, MA (IGC).

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. National Federation of Independent Business et al. v. Sebelius, 132 S. Ct. 2566 (2012).

2. Konstytucja USA, artykuł I, § 8, kl. 1.

3. Mariner WK, Glantz LH, Annas GJ. Przeformułowanie federalizmu – Ustawa o przystępnej cenie (i brokuły) w Sądzie Najwyższym. N Engl J Med 2012; 367: 1155-1158
Bezpłatny pełny tekst Web of Science
4. Kampania dla dzieci wolnych od tytoniu. Stawki i rankingi podatku akcyzowego od papierosów państwowych. 6 lipca 2012 r. (Http://www.tobaccofreekids.org/research/factsheets/pdf/0097.pdf).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (2)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: stomatologia mikroskopowa łódź, zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym, agroma wągrowiec ]

Tags: , ,

No Responses to “Moc podatkowa i zdrowie publiczne cd”

 1. Mercury Reborn Says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

 2. Liquid Science Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: chirurgia plastyczna warszawa[...]

 3. Vortex Says:

  Skoro to jest cech genetyczna i do tego zanik produkcji laktazy

 4. Liquid Science Says:

  [..] Cytowany fragment: dentysta Lublin[...]

 5. Anna Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 6. Pepper Legs Says:

  Article marked with the noticed of: implanty stomatologiczne warszawa[...]

 7. Tough Nut Says:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: agroma wągrowiec stomatologia mikroskopowa łódź zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym