Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Bierne palenie tytoniu i upośledzona zależna od śródbłonka dylatacja tętnic u zdrowych młodych dorosłych ad 6

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Badania in vitro sugerują również, że obniżona bioaktywność tlenku azotu może być związana z zaburzeniami czynności śródbłonka związanego z dymem.34 Faktyczny mechanizm odpowiedzialny za tę chorobę tętnic nie jest znany, ale może być związany z wpływem dymu tytoniowego na interakcje między płytkami krwi a naczyniem. ściana lub produkty utleniania lub składniki lipidowe, które zmieniają się wraz z długotrwałym narażeniem na dym.26,29,35,36 Substancja toksyczna lub substancje, o których mowa, wydają się być obecne zarówno w dymie papierosowym pochodzącym z otoczenia, jak i w inhalacji. Wszyscy bierni palacze w tym badaniu byli narażeni na środowiskowy dym tytoniowy przez co najmniej godzinę dziennie. Intensywność ekspozycji na środowiskowy dym tytoniowy zależy od dużej liczby zmiennych, takich jak liczba godzin ekspozycji na dzień, odległość od aktywnego palacza (lub palaczy), liczba aktywnych palaczy w domu lub miejscu pracy, oraz wielkość i wentylacja pomieszczeń, w których występuje pasywne palenie. Związek pomiędzy zasięgiem ekspozycji na środowiskowy dym tytoniowy i fizjologią śródbłonka oceniano za pomocą ustrukturyzowanego kwestionariusza, a nie poziomu kotyniny ślinianej. Ta ostatnia okazała się przydatna w stwierdzeniu, że prawdopodobnie nie ma aktywnych palaczy w grupie biernej palenia i pomogła udowodnić ekspozycję na środowiskowy dym tytoniowy u tych osób. Wartości te odzwierciedlają jedynie niedawne narażenie w krótkim czasie (dwa do czterech dni) na tylko jeden składnik dymu, a zatem mają ograniczoną wartość w kwantyfikowaniu ogólnego narażenia na środowiskowy dym tytoniowy. Niemniej jednak istniała odwrotna zależność między wynikiem intensywności dla biernego palenia, w oparciu o liczbę godzin ekspozycji na dzień i zależną od śródbłonka dylatację tętniczą. Ta zależna od dawki zależność między biernym paleniem a dysfunkcją śródbłonka jest podobna do tej między paleniem aktywnym a uszkodzeniem tętnic16 i jest zgodna z (ale nie udowadnia) przyczynową rolą środowiskowego dymu tytoniowego we wczesnych stadiach aterogenezy.
Celowo przebadaliśmy biernych palaczy o dużym narażeniu środowiskowym, a aktywni palacze byli młodzi, z lekką do umiarkowanej historią palenia. W tym badaniu stopień upośledzenia reakcji zależnych od śródbłonka był podobny u aktywnych i biernych palaczy. To oczywiście nie oznacza jednakowej ekspozycji na produkty związane z paleniem, ani nie pozwala na porównywanie podatności ściany tętnicy na uszkodzenia spowodowane paleniem czynnym z paleniem biernym.
Wcześniej opisywaliśmy tę nieinwazyjną metodę oceny in vivo zależnego od śródbłonka i niezależnego od śródbłonka rozwoju tętnic u dzieci i młodych dorosłych i stwierdziliśmy, że metoda jest dokładna i powtarzalna.13,16,18 Ponieważ badaliśmy zdrowe, młode osoby dorosłe bez znane aterogenne czynniki ryzyka, takie jak cukrzyca lub nadciśnienie, które, jak wykazano, powodują zaburzenia reaktywności naczyń, 37,38 byliśmy w stanie samodzielnie zbadać wpływ biernego i aktywnego palenia na fizjologię śródbłonka. Chociaż możliwe jest, że jakiś niezidentyfikowany czynnik ryzyka był obecny u biernych lub aktywnych palaczy, ale nie w grupie kontrolnej, częstość głównych znanych aterogennych czynników ryzyka była podobna we wszystkich trzech grupach
[podobne: balmarq, stomatologia mikroskopowa łódź, priapizm łechtaczki ]

Tags: , ,

No Responses to “Bierne palenie tytoniu i upośledzona zależna od śródbłonka dylatacja tętnic u zdrowych młodych dorosłych ad 6”

 1. Swerve Says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

 2. Airport Hobo Says:

  Article marked with the noticed of: psychoterapeuta katowice[...]

 3. 101 Says:

  Kiedyś mojej siostrze laryngolog zalecił laser i sollux na zatoki

 4. Bartosz Says:

  [..] Cytowany fragment: domy opieki[...]

 5. Bruno Says:

  mam nadczynnosc czy moge stosowac antykoncepcje ?

 6. Zuzanna Says:

  Article marked with the noticed of: wkładki do butów[...]

 7. Joanna Says:

  Polecam sobie poczytać tutaj o konsekwencjach

Powiązane tematy z artykułem: balmarq priapizm łechtaczki stomatologia mikroskopowa łódź