Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Zmiana na “Pay for Delay” – ponowne otwarcie drzwi na potrzeby konkursu farmaceutycznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

W rzeczy samej, w październiku prawnik dokonał odwrócenia stanowiska, składając krótką (w innej sprawie) prośbę do Sądu Najwyższego o ograniczenie porozumień o opóźnieniach w zwłoce. Natychmiast decyzja Trzeciego Okręgu rzuca cień niepewności co do legalności wynagrodzenia za zwłokę. Rozszerzając rozumowanie stosowane w sprawach dotyczących eksploatacji 180-dniowego okna wyłączności Hatcha-Waxmana – w których sądy podkreślały, że starania posiadaczy patentów o zapłatę konkurentom w celu zachowania monopolistycznych warunków mogą naruszać przepisy antymonopolowe – w celu unieważnienia opóźnienia zapłaty za opóźnienie umowy zasadniczo, sąd znacznie rozszerzył zakres obaw o ich wykorzystanie. Firmy farmaceutyczne z siedzibą w Pensylwanii, Delaware i New Jersey, wszystkie objęte Trzecim Obwodem, są już ograniczone decyzją sądu.
Ponieważ wydaje się, że sądy coraz bardziej przyjazne porozumieniom w sprawie opóźnień w płatnościach, ich wykorzystanie wzrosło. W 2005 r. Tylko 3 porozumienia ugodowe obejmowały płatności odwrotne; do roku 2008 było 19 według FTC. Decyzja Trzeciego Obrotu może osłabić entuzjazm dla uzgodnień dotyczących opóźnień w płatnościach, nawet poza oficjalną domeną sądu, zmniejszając zachęty dla właścicieli patentów i firm generycznych do rozstrzygania tych sporów. Spory patentowe mogą częściej trafiać do sądu, a leki generyczne mogą szybciej wchodzić na rynek, co skutkowałoby niższymi cenami i potencjalnie zmniejszyłoby roczne koszty ponoszone przez klientów w związku z umowami dotyczącymi opóźnień w płatnościach – liczba, którą FTC szacuje obecnie na 3,5 USD miliard. Z drugiej strony to ograniczenie opcji rozliczeniowych może spowodować wzrost kosztów sądowych, które mogą zostać przeniesione na konsumentów.
Tak czy inaczej, decyzja Trzeciego Układu stanowi znaczną przeciwwagę dla innych, oferując analizę, która podkreśla antykonkurencyjne skutki porozumień o opóźnieniu w płatnościach zarówno w odniesieniu do praw posiadaczy patentów do wykluczania konkurentów za pomocą dowolnych środków, jak i interesu sądowego w promowaniu osada. Może to mieć wpływ na relacje między producentami leków generycznych i markowych, stopniem konkurencji na rynku farmaceutycznym i cenami, jakie płacimy za leki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od Patton Boggs, Washington, DC.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. W postępowaniu sądowym przeciwko K-Dur, nr 10-2077 na 11-13 (3d Circa, 16 lipca 2012 r.) (Http://www.ca3.uscourts.gov/opinarch/102077p.pdf).

2. Andrx Pharms., Inc. v. Biovail Corp. Int l, 256 F.3d 799 (DC Circ., 2001).

3. In re Cardizem CD Antitrust Litig., 332 F.3d 896 (6 Circa 2003).

4. W sprawie Tamoksyfen Citrate Antitrust Litig., 466 F.3d.

5. Schering-Plough Corp. v. FTC, 402 F.3d 1056 (11th Cir. 2005).

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: test na nietolerancję pokarmową z krwi, zabiegi falą uderzeniową, okulista na nfz białystok ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: okulista na nfz białystok test na nietolerancję pokarmową z krwi zabiegi falą uderzeniową