Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Wyniki neurorozwojowe we wczesnym CPAP i próbie pulsoksymetrii AD 5

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

W sumie 258 dzieci zmarło przed 18 do 22 miesiącem życia. Spośród 68 dzieci, dla których brakowało oceny neurorozwojowej, 33 osoby o których wiadomo, że są żywe. Ocenę neurorozwojową przeprowadzono w wieku 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku dla 990 z 1058 dzieci (93,6%). Obecność lub brak zaburzeń neurorozwojowych określono dla 98,6% wszystkich dzieci (976 z 990); 14 dzieci miało niepełną ocenę, która uniemożliwiła przypisanie statusu zaburzeń neurorozwojowych. Częstość obserwacji i średni skorygowany wiek w ocenie rozwoju układu nerwowego były podobne we wszystkich grupach terapeutycznych (Tabela 1). W porównaniu z matkami 990 dzieci, które przeszły ocenę neurorozwojową w 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku, matkom 68 dzieci, które nie poddano ocenie, było mniej prawdopodobne zawarcie związku małżeńskiego (47% wobec 31%, P = 0,01) i bardziej prawdopodobne jest posiadanie tylko publicznego ubezpieczenia zdrowotnego (52% wobec 69%, P = 0,008). Żadne inne cechy demograficzne lub noworodkowe nie różniły się istotnie pomiędzy grupami.
Charakterystykę demograficzną i kliniczną populacji kontrolnej podsumowano w Tabeli oraz w Tabeli S1 Dodatku Uzupełniającego. Prawie wszystkie matki otrzymały przedporodowe glukokortykoidy. W okresie obserwacji było więcej dzieci, które były małe ze względu na wiek ciążowy i więcej dzieci z ciężką retinopatią wcześniaków w grupie o wyższym nasyceniu tlenem niż w grupie o niższym nasyceniu tlenem. W porównaniu z grupą środków powierzchniowo czynnych u dzieci z grupy CPAP częściej występowały martwicze zapalenie jelit i rzadziej eksponowano na poporodowe glukokortykoidy. W sumie 32% niemowląt w grupie CPAP zaintubowano w sali porodowej; 65% niemowląt w grupie CPAP otrzymało środek powierzchniowo czynny z ograniczoną wentylacją.
Główny wynik
Tabela 2. Tabela 2. Stawki i względne ryzyko zgonu przed oceną w wieku 18 do 22 miesięcy lub zaburzenie neurorozwojowe w wieku 18 do 22 miesięcy poprawionego wieku w grupach CPAP i surfaktantowych. Tabela 3. Tabela 3. Stawki i względne ryzyko zgonu przed oceną w wieku 18 do 22 miesięcy lub zaburzenie neurorozwojowe w wieku 18 do 22 miesięcy skorygowanego wieku w grupach nasycenia tlenem o niższej zawartości tlenu i wyższych tlenowych. Częstotliwość złożonego wyniku śmierci lub zaburzeń neurorozwojowych nie różniła się istotnie między CPAP i grupami surfaktantowymi lub pomiędzy grupami o nasyconym niższym stężeniu tlenu i wyższym tlenem po 18 do 22 miesiącach skorygowanego wieku (Tabela 2 i Tabela 3 ). Śmiertelność przed uwolnieniem noworodka stanowiła 92% ogólnej śmiertelności obserwowanej przez 18 do 22 miesięcy
[podobne: zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym, przedszkole ekologiczne kwidzyn, agroma wągrowiec ]

Tags: , ,

No Responses to “Wyniki neurorozwojowe we wczesnym CPAP i próbie pulsoksymetrii AD 5”

 1. Magdalena Says:

  A ja dostałam zapalenia oskrzeli z powodu przebywania z osobami palącymi.

 2. Michalina Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: zmarszczki[...]

 3. Speedwell Says:

  Owoce składają się w dużej mierze z wody

 4. Commando Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: gorące kamienie[...]

 5. Rozalia Says:

  Wyrostek może obecnie jest nic wielkiego

 6. Mr. Spy Says:

  Article marked with the noticed of: ortodoncja warszawa[...]

 7. Aleksander Says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

Powiązane tematy z artykułem: agroma wągrowiec przedszkole ekologiczne kwidzyn zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym