Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Wady “Obamacare”

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Opieka zdrowotna w USA cierpi na trzy główne problemy: miliony ludzi idą bez ubezpieczenia, koszty opieki zdrowotnej rosną po niewygórowanych stawkach, a jakość opieki nie jest taka, jaka powinna być. The Affordable Care Act (ACA) przede wszystkim rozwiązuje pierwsze i najłatwiejsze z tych problemów, rozszerzając zasięg na znaczną liczbę osób nieubezpieczonych. Rozwiązania pozostałych dwóch pozostają aspiracjami i obietnicami. Podstawowym osiągnięciem ACA jest to, że około 30 milionów wcześniej nieubezpieczonych osób może znaleźć się w zasięgu – około połowę z subsydiowanym prywatnym ubezpieczeniem, zakupionym w większości jeszcze nie uformowanych giełd ubezpieczeń państwowych, a drugą połowę poprzez ekspansje Medicaid.
Najbardziej kontrowersyjna regulacja pozostaje indywidualnym mandatem, który wymaga od ludzi posiadania ubezpieczenia lub zapłacenia kary. Celem jest zachęcanie ludzi, którzy mogliby zdecydować, że nie będą do tego ubezpieczać. Niestety wprowadzone mechanizmy mogą zamiast tego zachęcać ludzi do odkładania ubezpieczenia na zakupy, dopóki nie będą pewni, że będzie on potrzebny. Ubezpieczyciele nie będą w stanie odmówić pokrycia nikomu i nie mogą pobierać wyższych stawek od osób, które czekają, aż wyraźnie będą potrzebowały opieki. Kara za brak ubezpieczenia jest bardzo mała, szczególnie dla młodszych osób o skromnych dochodach. Biorąc pod uwagę wybór, wiele osób może odłożyć ubezpieczenie, aby zaoszczędzić tysiące dolarów na płatnościach premium.
Mandat nie może działać bez wiarygodnego zagrożenia, że niezgodność będzie kosztowna. Byłoby mądrzej, aby naśladować politykę Medicare: seniorzy, którzy nie kupują dobrowolnych części Medicare, obejmujących usługi lekarzy i ambulatoryjne leki na receptę w pierwszym roku, w którym nie mają porównywalnego pokrycia, muszą płacić karę za każdy miesiąc, który przeszli bez pokrycia kiedy w końcu to kupią. System ten przyniósł wysokie stawki rejestracji Medicare bez tworzenia burzy generowanej przez mandat.
Co więcej, chociaż ACA rozszerza zasięg, ignoruje problemy strukturalne w organizacji i zwrot kosztów opieki – ograniczenie, które jest rozczarowaniem, ale nie jest zaskakujące: dodanie większej liczby osób do rolek ubezpieczeniowych jest łatwiejsze pod względem politycznym i technicznym niż znalezienie sposobu na zapewnienie takiej opieki. jest skuteczny, wysokiej jakości i przystępny cenowo zarówno dla odbiorców, jak i podatników.
Pomimo powszechnego uznania, że zwrot kosztów za usługi wynagradza usługodawców za ilość i złożoność usług i zachęca do rozdrobnienia świadczeń opieki, ACA zachowuje wszystkie strategie zwrotu kosztów za usługę, które są obecnie stosowane w Medicare. Znaczna część rozszerzenia zasięgu jest finansowana z oszczędności budżetowych Medicare, które są produkowane przez zmniejszenie opłat uiszczanych przez Medicare na rzecz instytucjonalnych dostawców, takich jak szpitale, agencje opieki domowej i domy opieki – ale przy użyciu tego samego perwersyjnego systemu refundacji, który jest obecnie stosowany. Zmniejszenia płatności na rzecz dostawców instytucjonalnych nie należy mylić z obniżeniem kosztów opieki.
ACA zapewnia także korekty produktywności Medicare, które zakładają, że dostosowania inflacji mogą być z czasem zmniejszane, ponieważ instytucje będą bardziej produktywne, niezależnie od tego, czy szpitale i inni dostawcy faktycznie znajdą sposoby na zwiększenie swojej produktywności
[podobne: przedszkole ekologiczne kwidzyn, przytulisko u wandy, grot jędrzejów ]

Tags: , ,

No Responses to “Wady “Obamacare””

  1. Mad Rascal Says:

    Pisane na kolanie

  2. Airport Hobo Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu lipoliza iniekcyjna warszawa[...]

  3. Adam Says:

    na nadciśnienie, wystarczy suplementacja

Powiązane tematy z artykułem: grot jędrzejów przedszkole ekologiczne kwidzyn przytulisko u wandy