Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Podatki papierosowe i budżet federalny – raport od CBO

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wyzwania fiskalne stojące przed rządem federalnym w nadchodzących dziesięcioleciach są powszechnie uznawane. Według ostatnich analiz Kongresowego Biura Budżetowego (CBO), jeśli obecne polityki będą kontynuowane, kwota długu federalnego posiadanego przez społeczeństwo będzie prawie tak duża, jak roczny produkt krajowy brutto (PKB) za 10 lat i będzie rosnąć nawet w górę szybciej od tego czasu.1 Federalne wydatki na opiekę zdrowotną są główną siłą napędową przewidywanego wzrostu pożyczek rządowych, więc ważne pytanie brzmi, czy polityka federalna promująca zdrowszą ludność miałaby znaczący wpływ na przyszłe wydatki i deficyty budżetowe. Taka polityka może wpływać na budżet federalny, zmieniając zachowanie ludzi w sposób, który prowadziłby do poprawy zdrowia i związanych z tym zmian w wydatkach na opiekę zdrowotną, oczekiwanej długości życia i zarobkach. W szczególności, lepsze zdrowie może zmniejszyć roczne wydatki rządu opieki zdrowotnej na głowę mieszkańca. Z drugiej strony, ponieważ mniejsza część Amerykanów umrze przedwcześnie, liczba osób otrzymujących federalną opiekę zdrowotną i świadczenia emerytalne wzrośnie. Ale lepsze zdrowie może również zwiększyć łączne dochody – a co za tym idzie dochody z podatków dochodowych i od wynagrodzeń – jeśli zdrowsi ludzie będą dłużej pracować i pracować dłużej.
Aby zbadać te problemy, w CBO sformułowaliśmy hipotetyczną politykę zmniejszania palenia: wzrost o 50 centów za opakowanie w federalnym podatku akcyzowym od papierosów. (Wzrost będzie indeksowany w czasie, aby nadążyć za inflacją i wzrostem średniego dochodu. Taka polityka mieści się w zakresie wcześniejszych zmian legislacyjnych w federalnym podatku akcyzowym, obecnie na poziomie 1,01 USD za opakowanie.) Modelowe podejście CBO polegało na następujących działaniach: przewidywane kohorty osób palących i osoby, które byłyby palaczami w przypadku braku polityki i porównując spodziewane wskaźniki umieralności, spodziewane roczne wydatki na głowę w przeliczeniu na jednego mieszkańca na opiekę zdrowotną oraz przewidywane zarobki zgodnie z obowiązującym prawem i polityką.2 (Inni naukowcy opracowali także modele do oceny skutków obniżonych wskaźników palenia, ale badanie CBO próbuje uchwycić wpływ na szeroki zakres programów federalnych i źródeł dochodów.3-5) Analiza wzięła pod uwagę wiele czynników, w tym zmiany w zależności od wieku reagowanie ludzi na zmiany cen papierosów; inne cechy wpływające na wyniki zdrowotne, które zazwyczaj różnią się między palaczami a niepalącymi, w tym wiek, płeć, poziom wykształcenia i różne zachowania związane z podejmowaniem ryzyka; czas poprawy zdrowia osób, które rzuciły palenie; oraz ograniczenie narażenia osób niepalących na bierne palenie.
Wyniki analizy CBO wskazują, że zniechęcając ludzi do palenia, podwyższony akcyz podatek poprawiłby średni stan zdrowia ludności. Do 2021 roku prawie 1,4 miliona osób dorosłych nie będzie palić z powodu polityki – w tym około 10 000 dorosłych, którzy w przeciwnym razie nie przetrwali do tego roku. Skutki tej polityki dla przeciętnego zdrowia i długowieczności populacji wzrosłyby z czasem z powodu kilku czynników – ciągłej poprawy zdrowia osób, które rzuciły palenie, spadku udziału populacji, która podjęła się palenia, oraz skumulowanych skutków niższe wskaźniki umieralności
[podobne: przytulisko u wandy, wolimex, allele wilkowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Podatki papierosowe i budżet federalny – raport od CBO”

 1. Bugger Says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 2. Easy Sweep Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: podgrzewacz do kamieni[...]

 3. Jeremi Says:

  Kurcze miesni to cukier w diecie

 4. Overrun Says:

  [..] Cytowany fragment: żylaki[...]

 5. Cross Thread Says:

  Konieczne jest branie leków

 6. Robert Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: wybielanie zębów lampą[...]

 7. Elena Says:

  Myślałam że to anemia

Powiązane tematy z artykułem: allele wilkowice przytulisko u wandy wolimex