Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Podatki papierosowe i budżet federalny – raport od CBO cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Redukcja deficytu netto z polityki wyniesie od 0,022% PKB w 2021 r. Do 0,023% w 2035 r. I 0,015% w 2085 r. Takie redukcje są niewielkie w stosunku do wielkości przewidywanych deficytów. Na przykład CBO planuje, że jeżeli obecne polityki będą kontynuowane, deficyt pierwotny przekroczy 20% w wysokości 7% PKB. Inne polityki mające na celu poprawę zdrowia ludności mogą mieć większy lub mniejszy wpływ na zdrowie, wydatki na opiekę zdrowotną, długowieczność i zarobki niż hipotetyczny wzrost podatku od papierosów, który CBO analizuje. Ogólnie rzecz biorąc, redukcja deficytu wynikająca z niższych wydatków na opiekę zdrowotną na mieszkańca i wyższych dochodów (oraz wszelkie dochody zebrane, jeżeli polityka obejmowała nałożenie podatku) byłyby połączone ze wzrostem deficytu wynikającym z dłuższej żywotności; wpływ netto na deficyt zależałby od wielkości różnych skutków.
Konsekwencje dla budżetu federalnego to tylko jeden czynnik, który prawodawcy mogą wziąć pod uwagę przy opracowywaniu polityk promujących zdrowie. Inne czynniki to wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, poglądy na temat odpowiedniej roli rządu w kształtowaniu zachowań, obciążenia, które polityka może nałożyć na ludzi w różnych okolicznościach, oraz wpływ na budżety władz państwowych i lokalnych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Biura Budżetowego Kongresu w Waszyngtonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Perspektywy długoterminowego budżetu na 2012 r. Waszyngton, DC: Biuro Budżetowe Kongresu, czerwiec 2012.

2. Podwyższenie akcyzy na papierosy: wpływ na zdrowie i budżet federalny. Waszyngton, DC: Biuro Budżetowe Kongresu, czerwiec 2012.

3. Goldman DP, Cutler DM, Shang B, Joyce GF. Wartość zapobiegania starszym chorobom. Forum for Health Economics & Policy, 2006: 9 (2): 1.

4. Bearman P, Neckerman KM, Wright L, wyd. Po tytoniu: co by się stało, gdyby Amerykanie przestali palić. New York: Columbia University Press, 2011: 256-89.

5. Kahn R, Robertson RM, Smith R, Eddy D. Wpływ zapobiegania na zmniejszenie ciężaru chorób sercowo-naczyniowych. Circulation 2008; 118: 576-585
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (4)
Zamknij Cytowanie artykułów
[przypisy: aduś elbląg, sonopan, jerzy przybycień ]

Tags: , ,

No Responses to “Podatki papierosowe i budżet federalny – raport od CBO cd”

  1. Gustaw Says:

    Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie

  2. Łucja Says:

    [..] Cytowany fragment: bezpieczne modelowanie ust[...]

  3. Klara Says:

    Skoro to jest cech genetyczna i do tego zanik produkcji laktazy

Powiązane tematy z artykułem: aduś elbląg jerzy przybycień sonopan