Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Moc podatkowa i zdrowie publiczne

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wielu obserwatorów obawiało się, że decyzja Sądu Najwyższego o zakwestionowaniu ustawy o niedrogiej opiece (ACA) stanowiłaby zapierającą dech w piersiach ekspansję roli rządu federalnego w regulowaniu kwestii zdrowotnych. I tak – ale nie w przewidywany sposób. Podczas ogłaszania limitów dotyczących handlu i uprawnień do wydatkowania, Trybunał otworzył drzwi do Kongresu, aby wykorzystał swoją siłę podatkową do osiągnięcia niezliczonych celów politycznych. Rząd federalny może teraz w coraz większym stopniu łączyć się z władzami stanowymi i lokalnymi w zakresie twórczego wykorzystania podatków w celu realizacji celów zdrowia publicznego, chociaż przeszkody polityczne mogą blokować natychmiastowe działania. Sędzia Główny John Roberts zaskoczył mędrców, przyłączając się do czterech liberalnych sędziów w utrzymaniu indywidualnego mandatu ubezpieczeniowego w ACA jako egzekwowania władzy Kongresu w zakresie nakładania i pobierania podatków, ceł, wpływów i akcyzy, na spłatę długów i zapewnianie wspólnej obrony i ogólne dobro Stanów Zjednoczonych. 2 Napisał, że rząd ma znaczną władzę podatkową nawet tam, gdzie nie może bezpośrednio regulować .
Kongres celowo nie nałożył na ACA wspólnej odpowiedzialności za zapłatę (SRP) nakładanej na osoby, które nie kupują ubezpieczenia podatku , więc dlaczego pięciu sędziów uznało, że to jeden. Trybunał podjął podejście funkcjonalne , interpretując precedens sądowy, aby oznaczać, że niezależnie od etykiety, jeśli egzekucja wygląda jak podatek, działa jak podatek i jest jak podatek, to prawdopodobnie podatek. Roberts zauważył, że SRP jest wypłacane do Skarbu Państwa, gdy podatnicy składają zeznania podatkowe; nie dotyczy to osób niebędących płatnikami podatku; jego wysokość jest określona przez niektóre z tych samych czynników określających zobowiązanie z tytułu podatku dochodowego; jest egzekwowany przez Internal Revenue Service (IRS) i określony w Internal Revenue Code; i generuje dochody rządowe.
Roberts podał kilka powodów odrzucenia argumentu, że SRP jest karą za naruszenie prawa. Po pierwsze, kwota SRP jest niewielka. Ludzie mogą rozsądnie zdecydować się na opłacenie SRP zamiast kupować ubezpieczenie i mogą to zrobić. Po drugie, podczas gdy kary są zwykle nakładane tylko na osoby, które świadomie naruszają prawa, SRP nakłada się niezależnie od stanu umysłu. Po trzecie, sposób, w jaki zbiera się SRP i fakt, że IRS nie może stosować represyjnych środków egzekucyjnych, mówi. Wreszcie, kara jest karą za niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie , ale ACA nie czyni nielegalnym, aby nie kupować ubezpieczenia. Kongres oczekiwał, że miliony ludzi zdecydują się zapłacić SRP i prawdopodobnie nie sądzili, że tworzy on cztery miliony bandytów .
Roberts objął pełen zakres siły podatkowej Kongresu, jednocześnie wyrażając kilka ograniczeń. W pewnym momencie napisał on, że karygodne cechy domniemanego podatku mogą przekroczyć granicę i stać się karą. Nie wskazał, w jaki sposób należy narysować ten wiersz, ale ogłosił, że SRP wyraźnie padnie na właściwą stronę. Ponadto Roberts wyjaśnił, że Kongres może wykorzystać moc podatkową tylko do wpływania na zachowanie, zmuszając ludzi do płacenia; nie może nakładać innych sankcji. Wreszcie Kongres nie może opodatkować osoby jedynie za istniejące, chyba że podatek bezpośredni jest tak zaprojektowany, aby każde państwo płaciło proporcjonalnie do wielkości swojej ludności
[przypisy: przedszkole ekologiczne kwidzyn, grot jędrzejów, zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym ]

Tags: , ,

No Responses to “Moc podatkowa i zdrowie publiczne”

 1. Snake Eyes Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu podolog[...]

 2. Lady Killer Says:

  Cała ta pisanina o witaminie C, E i różnych metalach obecnych w owocach

 3. Natasza Says:

  [..] Cytowany fragment: szkolenia dla lekarzy[...]

 4. Swampmasher Says:

  same kremy nie dawały rady

 5. Cereal Killer Says:

  [..] Cytowany fragment: medycyna[...]

 6. Pluto Says:

  Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

Powiązane tematy z artykułem: grot jędrzejów przedszkole ekologiczne kwidzyn zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym