Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Kryteria odpowiedniości i procedury wyboru – Total Joint Arthroplasty ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po drugie, jeśli spodziewany zwrot jest uzależniony od spełnienia kryteriów, od tego momentu można spodziewać się spowolnienia tendencji wzrostowej. Oparcie zwrotu kosztów na kryteriach odpowiedniości może również poprawić ogólną jakość opieki, zapobiegając komplikacjom, które mogły wystąpić w operacjach, które początkowo były nieodpowiednie. Na przykład zaobserwowano poprawę jakości przy odpowiednim zastosowaniu endarterektomii tętnic szyjnych, która zmniejszyła częstość udarów u pacjentów, którzy wymagają i poddali się zabiegowi, ale także zmniejszyła udary wywołane zabiegami chirurgicznymi, zapobiegając endarterektomii tętnic szyjnych z niewłaściwych powodów.5 Chociaż wdrażanie kryteriów adekwatności dla całkowitej łącznej alloplastyki stawów nie powiodło się w przeszłości, istnieje kilka powodów, dla których prawdopodobnie zadziała ona teraz. Po pierwsze, liderzy opinii w amerykańskiej społeczności ortopedycznej, głównie w American Academy of Orthopedic Surgeons, uznali znaczenie takich kryteriów i już zaczęli je opracowywać jako wytyczne dla innych procedur ortopedycznych. Po drugie, odpowiedzialne organizacje opiekuńcze i inne instytucje prowadzące podobne modele świadczenia opieki zdrowotnej stają się wpływowe, a ponieważ odchodzą od płatności opartych na procedurach, mogą również potrzebować zastosować takie kryteria, aby ograniczyć ogólne koszty. Fundusze opieki podstawowej w Anglii, na przykład, już przyjęły wynik Oxford Knee Score, opracowany w celu oceny wyników całkowitej alloplastyki stawu kolanowego, w celu określenia uprawnień do pokrycia. Po trzecie, ostatnie zmiany w technologii informacyjnej na temat zdrowia pozwalają na bardzo złożone kryteria trafności (hiszpańskie kryteria całkowitej endoprotezoplastyki stawu kolanowego obejmują 624 różne potencjalne kombinacje czynników3), które można łatwo zintegrować z narzędziami wspomagania decyzji w celu szybkiej oceny odpowiedniości.
Należy przezwyciężyć istotne wyzwania związane z wdrażaniem kryteriów adekwatności. Po pierwsze, musimy osiągnąć konsensus co do samych kryteriów. Obecnie nie ma odpowiednich kryteriów dla całkowitej alloplastyki stawów w Stanach Zjednoczonych poza ogólnymi oświadczeniami National Institutes of Health dotyczącymi stosowania tych procedur1. Opracowanie porozumienia będzie wymagało, ponieważ kryteria procedur zależą częściowo od objawów pacjenta, działania i preferencje. Taka sytuacja kliniczna różni się na przykład od endarterektomii tętnicy szyjnej, w której oznaczanie trafności opiera się głównie na pomiarach przepływu krwi. Większość kryteriów opracowanych w innych krajach dla całkowitej alloplastyki stawu obejmowała zarówno wyniki radiologiczne z oceną kliniczną, jak i postrzeganie bólu i funkcji przez pacjentów. Co więcej, po prostu przyjęcie kryteriów opracowanych w innym miejscu oznaczałoby ryzyko błędnej klasyfikacji pacjentów, ponieważ lekarze i pacjenci w różnych krajach mają różne oczekiwania i preferencje. Na przykład w Hiszpanii wcześniejsze zarządzanie chirurgiczne i niechirurgiczne zajmuje ważne miejsce w kryteriach, podczas gdy w Kanadzie nie 3. Ponadto, chociaż oba te zestawy kryteriów obejmują ból i niepełnosprawność funkcjonalną, każdy kraj definiuje i waży te elementy inaczej.
Liderzy opinii klinicznej i przedstawiciele pacjentów muszą brać udział w opracowywaniu kryteriów odpowiedniości, tak aby były wiarygodne dla lekarzy i pacjentów i nie ograniczały koniecznej opieki
[przypisy: pufa dla leniucha, przedszkole ekologiczne kwidzyn, balmarq ]

Tags: , ,

No Responses to “Kryteria odpowiedniości i procedury wyboru – Total Joint Arthroplasty ad”

 1. Kingfisher Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: czekolada bez cukru[...]

 2. Mr. Peppermint Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

 3. Antonina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Opieka nad osobami starszymi[...]

 4. Maciej Says:

  Każdy zastrzyk może uszkodzić nerw na przykład

 5. Voluntary Says:

  Article marked with the noticed of: najlepsze spalacze tłuszczu[...]

 6. Onion King Says:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

Powiązane tematy z artykułem: balmarq przedszkole ekologiczne kwidzyn pufa dla leniucha