Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Głowa i ramię ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ocena wielu symptomów Claire sprawiła, że próbowaliśmy zrobić łóżko typu king-size z prześcieradłem wielkości królowej. Zaledwie jej zawroty głowy są łatwiejsze niż utykanie. Kiedy utykanie ustąpi, pojawia się ból głowy. I tak dalej. Mam swoją własną teorię na temat tego, dlaczego Claire ma tak wiele fizycznych symptomów. Często wspomina o synu, z którym ma bolesny związek. Claire czuje, że nie dba o nią wystarczająco. Zastanawiałem się, czy objawy Claire nie są jej sposobem na przyciągnięcie uwagi syna. Zastanawiałem się też, czy przez te wszystkie lata grałem w trybie stand-in dla jej syna, każdy nowy symptom był testem mojego uczucia .
Co bardziej skomplikowało sprawę, przez te wszystkie lata, w których opiekowała się Claire, zawodzili moi starzy rodzice. Często dzwonili do mnie, do swojej córki do lekarza, z jednym kryzysem medycznym lub innym – i często czułem się bezradny, by złagodzić ich cierpienie.
Tak więc przez długi czas Claire i ja mieliśmy złożony i – przynajmniej dla mnie – niewygodny związek, w którym czułem, że mnie widziała, z każdym negatywnym zdjęciem rentgenowskim i nieskutecznym lekarstwem, jako nieskończenie rozczarowujące dziecko, podczas gdy ja rzucałem ją jak dezaprobujący rodzic. Nic dziwnego, że nie cieszyłem się z jej wielu wizyt. Postępowałem w stosunku do Claire w przyjazny i profesjonalny sposób, ale powstrzymałem się przed nią, obawiając się, że jeśli zawiodę moją emocjonalną straż, zostaniemy pochłonięci przez jej żarłoczną potrzebę.
Niedawno wydarzenie zmieniło dynamikę mojej relacji z Claire, nieoczekiwanie i głęboko.
Pewnego deszczowego wiosennego poranka, wślizgnąłem się na ganek i ruszyłem do pracy i wylądowałem na wyciągniętej prawej dłoni. Złamałem kość ramieniową i szybkę, rozdarłem obrąbek i zwichnąłem ramię. Powrót do zdrowia po operacji był trudny, nie tylko z powodu bólu i bezruchu – które były ciężkie i trwały wiele tygodni – ale z powodu skutków psychologicznych wyrządziła mi ona kontuzję.
Prześledziłem, jak mój długi okres niepełnosprawności wpłynie na moją karierę i rodzinę. Udzieliłem lekarzom opiekunów szczegółowych opisów subtelnie różnych i często zmieniających się rodzajów bólu, jakich doświadczyłem. Czasami, jak im mówiłem, niektóre leki przeciwbólowe działały bardzo dobrze, a czasami wcale, a czasami powodowały nietolerowane skutki uboczne.
Zacząłem się obawiać, że tak do nich mówię. . . crock , head case – a potem miałem obsesję na jej punkcie.
Przez lata często mówiłem studentom medycyny, że każda choroba ma charakter psychosomatyczny – dotyczy to zarówno umysłu, jak i ciała – ale dopiero po tym, jak zraniłem moje ramię, w pełni zrozumiałem, że to prawda.
Po 2 miesiącach wróciłem do pracy. Pierwszym pacjentem, którego widziałem pierwszego dnia z powrotem, było – zgadłeś – Claire. Wiedziała o moim wypadku, ponieważ, za moim pozwoleniem, moja sekretarka powiedziała o tym moim pacjentom, kiedy wezwała ich do zmiany terminu spotkań odwołanych podczas mojego medycznego urlopu.
Kiedy wszedłem do sali egzaminacyjnej, Claire wstała i gestykulowała między moim ramieniem a brzuchem – częścią ciała, która niepokoiła ją tego dnia. – No cóż – powiedziała Claire – jesteśmy całkiem parą, prawda.
Jej sugestia, że nasze sytuacje były w jakikolwiek sposób analogiczne, spowodowałaby, że zaledwie kilka tygodni wcześniej zaczęły mi się psuć Ale nie skrzywiłem się. Uśmiechnąłem się serdecznie i szczerze do Claire. Widziałem ją po raz pierwszy, nie jako trudnego pacjenta, ale jako osobę, zranioną i cierpiącą, tak jak ja. Po ponad 20 latach w praktyce rozróżnienie między prawdziwą i wyobrażoną chorobą ostatecznie straciło dla mnie znaczenie.
Powiedziałem: Jesteśmy pewni, Claire. Całkiem para!
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nazwa pacjenta i dane identyfikacyjne zostały zmienione, aby chronić jej prywatność.
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Od Massachusetts General Hospital i Harvard Medical School – zarówno w Bostonie.

Materiał uzupełniający
[podobne: rojoland, batpol, zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym ]

Tags: , ,

No Responses to “Głowa i ramię ad”

 1. Midnight Rambler Says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

 2. Ryszard Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: nefrolog[...]

 3. Oskar Says:

  brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

 4. Marlena Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dieta wrocław[...]

 5. Paweł Says:

  Moja babcia ma zaćmę

Powiązane tematy z artykułem: batpol rojoland zupa dyniowa z mleczkiem kokosowym