Zdrowe zioła
Naturalne sposoby na codzienne zdrowie

Bierne palenie tytoniu i upośledzona zależna od śródbłonka dylatacja tętnic u zdrowych młodych dorosłych ad 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż w tej metodzie ultradźwiękowej można badać jedynie powierzchowne tętnice ogólnoustrojowe, dysfunkcja śródbłonka w tętnicy ramiennej wydaje się być dobrze skorelowana zarówno z fizjologią naczyń wieńcowych [39], jak iz miażdżycą tętnic wieńcowych.40 Prowadzone na szeroką skalę badania epidemiologiczne konsekwentnie łączyły bierne palenie z nadmiarem ryzyka miażdżycowej choroby serca, a niektórzy autorzy sugerują, że dziesiątki tysięcy przedwczesnych zgonów w przypadku osób niepalących mogą być związane z biernym paleniem, a znaczna większość z powodu niedokrwienia serca.3 6 Pokazaliśmy, że bierne palenie jest związane, w sposób zależny od dawki, ze znaczną dysfunkcją śródbłonka, kluczowym wczesnym zdarzeniem w aterogenezie, u zdrowych nastolatków i młodych dorosłych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez granty od National Health and Medical Research Council of Australia (do Dr. Celermajer), National Heart Foundation of Australia (do Dr. Adams), Royal Australasian College of Physicians, British Heart Foundation (do Dr. Deanfield i Dr Clarkson) i Stowarzyszenie Badań nad Chorobą tętnic wieńcowych (dla Pani Donald).
Jesteśmy wdzięczni Robyn Richmond i Abilio de Almeida Neto za pomoc przy rekrutacji pacjentów do tego badania.
Author Affiliations
Z Katedry Kardiologii, Królewskiego Szpitala Alfreda (DSC, MRA, JR, RM) i Instytutu Badań Serca (DSC, JR, RM), Sydney, Australia; oraz oddział kardiochirurgiczny, szpital dla chorych dzieci, Londyn (PC, AD, JED).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Celermajera z Departamentu Kardiologii, Royal Prince Alfred Hospital, Missenden Rd., Camperdown 2050, Sydney, Australia.
[patrz też: mikrus gorzów, aduś elbląg, eu sokółka ]

Tags: , ,

No Responses to “Bierne palenie tytoniu i upośledzona zależna od śródbłonka dylatacja tętnic u zdrowych młodych dorosłych ad 7”

 1. Necromancer Says:

  Dlaczego lekarze postepuja tak z pacjentami?

 2. Wheels Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dermatologia estetyczna warszawa[...]

 3. Mad Rascal Says:

  Czy jeśli pójdę na takie USG to dostanę też zdjęcia

 4. Dangle Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu psychoterapia[...]

 5. Hightower Says:

  może ktoś wie, jak szybko (w dniach) można i należy podjąc rehabilitację u chorego z nadciśnieniem

Powiązane tematy z artykułem: aduś elbląg eu sokółka mikrus gorzów